dlaczego na zielono?

Początki.
Rozwój.
Świeżość myślenia.
Niebanalnie.

nasz facebook

kim jesteśmy?

Monika Żbikowska
Kierownik zespołu.
Będąc młodym dentystą założyłam tę stronę :).
Od tej pory minęło już kilka lat.
Jestem dentystą i mamą.
Mam średnio tysiąc pomysłów na godzinę.
Wierzę, że lekarze powinni nieustanie się rozwijać i stworzyć sobie takie warunki, żeby praca była dla nas nie tylko zawodem, ale i pasją oraz powołaniem. Staram się pomagać w tym Młodym Dentystom.
Wierzę, że powinniśmy być najlepszą wersją siebie samych, ze względu na dobro swoje i swoich pacjentów.
Mam otwartą głowę, chętnie wchodzę w nowe projekty.

instagram

T.
Jestem młodym dentystą.
Czasem wpuszczę Was do mojego życia, choć wchodzicie na własną odpowiedzialność.
I może chciałbym, żeby było epicko, zazwyczaj to tylko tragikomedia.
Cenię sobie swoją prywatność.

Magdalena Krukowska
To ja! Świeżo upieczony Młody Dentysta.
Prywatnie – zapalony pilot szybowców oraz żeglarz.
Uważam, że w żadnym aspekcie życia nie można stać w miejscu – rozwijanie swoich umiejętności oraz poszerzanie wiedzy to podstawa efektywnej oraz efektownej pracy, a co za tym idzie – zadowolonego pacjenta i lekarza.
Wyszukuję wartościowe kursy, nowinki, a także triki ułatwiające pracę dla nas – początkujących lekarzy i chętnie się z Wami podzielę moimi spostrzeżeniami.

Adam Zyśk
Lekarz dentysta stawiający jakość przed ilością. „Szkiełko i oko silniej mówi do niego niż czucie i wiara”, dlatego nie rozstaje się z lupami czy mikroskopem a Mickiewicza woli zamienić na dobry kryminał Krajewskiego. W pracy zajmuje się głównie endodoncją, stomatologią zachowawczą i protetyką. Świeżo upieczony tata. W jego żyłach płynie rock and roll choć ma w sobie dużo więcej pokory od rockowego muzyka. Lubi podróże, eksperymenty w kuchni i czasem się powygłupiać.

Milena Marczak.
Psycholog, pedagog. Od kilku lat prowadzę ćwiczenia i wykłady z psychologii dla studentów oraz lekarzy. Przykładowo na kursach specjalizacyjnych dla dentystów z protetyki. Finalizuję rozprawę doktorską o tematyce psychologii sportu. Prowadzę warsztaty i wykłady dla lekarzy o tematyce komunikacji w relacji lekarz-pacjent, komunikacji niewerbalnej, zaburzeń psychosomatycznych. Ukończyłam też studia podyplomowe z Psychologii klinicznej i neuropsychologii dzięki czemu patrzę na pacjentów całościowo – behawioralnie i neuropsychologicznie, co ułatwia mi wyjaśnienie zachowań i rekacji pacjenta. Tworzę narzędzia dla lekarzy do psychologicznej oceny pacjenta, co ułatwia im postępowanie diagnostyczne i planowanie procesu leczenia. Od kilku lat zajmuję się problematyką psychologicznych zaburzeń w stomatologii, w tym zaburzeń okluzyjnych oraz prowadzę pionierską w Polsce analizę symptomu phantom bite w leczeniu implantoprotetycznym.
W wolnym czasie uprawiam wspinaczkę (szczególnie bouldering), piekę ciasta lub oglądam dobre seriale.

Grzegorz Kociuba
Student czwartego roku na kierunku lekarsko-dentystycznym. Szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię odtwórczą i zaburzenia czynnościowe. Prywatnie pasjonat muzyki, podróży i jedzenia, który nigdy nie rezygnuje ze swoich celów. Zamiast wyjścia na piwo zaproponuje wspólne pieczenie ciasta, chyba że chwilowo nie stać go na mąkę, bo wydał wszystkie oszczędności na bilety lotnicze, podręczniki i struny do gitary.

Karol Pajdak
Student czwartego roku pięknej (acz momentami niełatwej) przygody, jaką jest kierunek lekarsko-dentystyczny. Z pochodzenia południowiec, od kilku lat mieszkaniec Poznania. Swoją przyszłość wiąże (prawdopodobnie) z chirurgią stomatologiczną. Za cel stawia sobie bycie stomatologiem nie z pasji – lecz z pasją. Członek i działacz kilku kół naukowych, w tym tak mało popularnego jak SKN Antropologii i Odontologii Sądowej. Osoba, która ma za sobą kilkanaście przeprowadzek, a w okresie szkolnym tułała się między podobną liczbą planów na życie. Stanęło na stomatologii, a wybór okazał się trafiony 😉 W okresie wakacyjnym zaszywa się na kilka tygodni w przepastnych otchłaniach Borów Tucholskich, aby pracować z młodzieżą jako wychowawca kolonijny, gdzie skupia się na rozwoju kreatywności u młodszych od siebie. W wolnym czasie uczestnik i twórca gier fabularnych – larpów, fan ciężkiej muzyki i twórczości Jacka Kaczmarskiego. Po rodzicach odziedziczył miłość do książek, a jego gust i wyczucie pisarsko-literackie kształtowane były (i są!) przez nazwiska takie jak Gaiman, Sapkowski, Pratchett, Lem czy Rowling.

Piotr Brzezik
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z 2017r. W czasie studiów aktywny członek lokalnego oddziału PTSS, w latach 2016-2017 pełnił funkcję jego Prezesa. Na co dzień zajmuje się stomatologią zachowawczą i endodoncją. Stara się indywidualnie traktować każdego pacjenta, wierzy, że atmosfera stworzona w gabinecie od pierwszej minuty wizyty ma kluczowy wpływ na przebieg całego procesu leczenia. Niespełniony pedagog, tropiciel medycznych (i nie tylko) mitów. Prywatnie żeglarz-amator oraz fan polskich filmów i muzyki, od Szczepanika do Zalewskiego. Kiedyś był team koty, ostatnio jest team psy. Najlepiej wypoczywa gotując.

Cześć, nazywam się Asia Wolińska.
Jestem lekarzem dentystą, studiowałam we Wrocławiu, gdzie mieszkam teraz i pracuję.
Zajmuję się głównie stomatologią dziecięcą. Tak, dobrowolnie i z wielką chęcią przyjmuję dzieci w każdym wieku.
Oprócz tego zajmuję się stomatologią zachowawczą i stawiam małe, ciekawskie protetyczne kroczki.
Ogromne znaczenie ma dla mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta, czytanie mimiki i emocji.
Moje oręże w walce o zdrowy, piękny uśmiech to empatia i poczucie humoru.
Prywatnie nade wszystko kocham zwierzęta (pozdrawiam głośnym HAU moją Lucynę i Kazimierza), muzykę i białe kartki, na których można rysować. Prowadzę stronę Thentist, na której wyżywam się artystycznie.
Będę dla Was rysować, moi Drodzy.
Nie mogę się doczekać!

Współtworzyliśmy

Pierwszy Kongres Młodych Dentystów

Chcesz z nami współpracować?
Chcesz dać ogłoszenie na naszej stronie, FB lub Instagramie?
Chcesz zorganizować szkolenie albo konkurs dla Młodych Dentystów?
Chcesz zrobić coś fajnego?
Masz specjalną ofertę dla Młodych?
Skontaktuj się z nami.

Dla Młodych

Dla studentów

Oferty Pracy

Porady

Recenzje

Wydarzenia

Z pamiętnika