Recenzje

LEPOLEK STOMATOLOGIA

Sierpień 04, 2018

Co to za książka?

„LEPOLEK STOMATOLOGIA” to dwa tomy czytelnie i zwięźle zebranych oraz uporządkowanych pytań z dotychczasowych egzaminów LDEP/LDEK od 2005 roku. Dodatkowo autorzy dołożyli własne pytania, które są specjalnie oznaczone.
Choć po otworzeniu paczki przeraził mnie trochę format dwóch cegieł (razem ważą nieco ponad 2,3 kg), to po zastanowieniu – łatwiej na wakacje zabrać to niż teczkę z wydrukowanymi egzaminami. Wiem z doświadczenia, że luźne kartki pięknie latają na wietrze, ale dość mizernie radzą sobie z pływaniem wpław.
Ale do rzeczy. Jak „LEPOLEK” wygląda w środku?

Instrukcja

Na początku każdego tomu zamieszczona jest prosta instrukcja użytkowania z objaśnieniami skąd pochodzi dane pytanie (który egzamin lub inwencja twórcza autora) oraz jak się odnaleźć w oznaczeniach.
W sumie prościej się nie da :).

Spis treści „LEPOLEK STOMATOLOGIA” to działy podzielone na poszczególne zagadnienia, żeby szybciej odnaleźć pytanie. Sensowne, sama tak wypisywałam zagadnienia, bo pytania przez wszystkie lata się wokół nich obracają. Oczywiście te zagadnienia, których nie przerobiłam, pojawiły się na moim Egzaminie, ale to prawo rządzące Wszechświatem znają wszyscy studenci…

Na każdej stronie jest informacja z jakiego działu pochodzi.

Niby mała rzecz, ale wygodniej się przez książkę przelatuje ;).

Pod pytaniami zamieszczone zostały definicje dotyczące omawianych treści tak, jak na zdjęciu.

Nasza ocena

Kiedyś miałam taki ambitny zamiar, żeby w podobny sposób uporządkować wydrukowane pytanie z Egzaminów i dołączyć do nich fragmenty z książek, na bazie których ułożone było pytanie. Zabrakło mi jednak jednej fundamentalnej rzeczy – CZASU.

Mówiąc krótko, zespół autorów odwalił kawał mozolnej roboty, obrabiając ten materiał tak, żeby łatwiej było szukać, transportować i zakuwać. Ogólna ocena na plus ;).

Jedyna moja uwaga dotyczy okładki drugiego tomu – wnioskując po przerażeniu 10-letniej siostrzenicy i niezdrowym zainteresowaniu mojego syna, można by ją było uczynić nieco bardziej subtelną ;).

Jeśli zastanawiacie się nad ceną, to uprzejmie donoszę, że cena takiego zestawu „LEPOLEK STOMATOLOGIA” to aktualnie 169 zł. Dużo, niedużo?

Jak to w życiu bywa, oszczędzamy albo czas, albo pieniądze ;).

Na koniec tegorocznym absolwentom stomatologii powiem jedną rzecz, którą kiedyś usłyszałam od swojej Doktor: „Już nigdy nie będzie Wam tak łatwo zdać LDEKu, jak teraz, bo macie całą wiedzę na świeżo”. Jest to zdecydowanie prawda.
Z całego serca polecam zatem usiąść i zakuwać, żeby potem z czystym
sumieniem zapomnieć :P.
Powodzenia!

KUPIĆ MOŻESZ TUTAJ

Zobacz podobne wpisy

Dla Młodych

Dla studentów

Oferty Pracy

Porady

Recenzje

Wydarzenia

Z pamiętnika