O nas

Będąc młodym dentystą, zaraz po stażu, dostrzegłam, że stomatologia jest pełna niespodzianek. Czasami jeden dzień w pracy dostarcza nam materiału na napisanie całego rozdziału książki. Mając w pamięci kultowe słuchowisko radiowe „Będąc młodą lekarką”, w 2014 roku stworzyłam miejsce, gdzie młodzi lekarze dentyści odnajdą to, co ważne jest akurat dla nich. Jest tutaj także dział dla pacjentów, bez których nasz zawód nie ma sensu. Sami zobaczcie.

Dziś jesteśmy już całym zespołem ludzi, którzy zafascynowani stomatologią i słowem pisanym cały czas poszerzają swoje horyzonty.

Organizujemy szkolenia, Kongresy Młodych Dentystów, tworzymy treści edukacyjne dla pacjentów oraz lekarzy, prowadzimy Strefę Testów, gdzie recenzujemy produkty i szkolenia.

Chcemy innych zarażać pasją do tego wyjątkowego zawodu, budować pomost pomiędzy lekarzami a pacjentami.

Wiemy, że lekarz, który się nie rozwija, cofa się.

Zapraszamy, usiądź i poczuj się jak u siebie.

Chcesz z nami współpracować? Nie musisz się zastanawiać.

Monika

Dlaczego na zielono?

Początki.
Rozwój.
Świeżość myślenia.
Niebanalnie.


Redakcja, czyli piszą dla Was:


Monika Żbikowska

Kierownik zespołu.

Będąc młodym dentystą, założyłam tę stronę. Od tej pory minęło już kilka lat. Jestem dentystą i mamą. Mam średnio tysiąc pomysłów na godzinę. Wierzę, że lekarze powinni nieustanie się rozwijać i stworzyć sobie takie warunki, żeby praca była dla nas nie tylko zawodem, ale i pasją oraz powołaniem. Staram się pomagać w tym Młodym Dentystom. Wierzę, że powinniśmy być najlepszą wersją siebie samych, ze względu na dobro swoje i swoich pacjentów. Mam otwartą głowę, chętnie wchodzę w nowe projekty.

Zawodowo skupiam się na aspektach dotyczących stomatologii dziecięcej oraz ortodoncji, co nieodłącznie jest ze sobą ściśle powiązane.


Magdalena Krukowska

Niby mam już 27 lat ale przy liczeniu zatrzymałam się na 21. Ponieważ 5 lat nauki to za mało, podjęłam 3 miesięczne wyzwanie nauki nowego języka i wyprowadzki o dwa kraje dalej, aby podbijać holenderski świat stomatologiczny. Obalam mity, że Polacy na planszy Europy nic nie znaczą i dzielę się z Wami moimi doświadczeniami oraz wiedzą ( z każdym dniem o kropelkę większą ! ). Całym sercem oddana chirurgii stomatologicznej i stomatologii estetycznej, szerokim kołem obchodzę wszelakie możliwości robienia protez.

Jako ambasador BGB dentistry pomagam Wam w pierwszych krokach pracy oraz życia poza granicami naszego rodzimego państwa i rozwiewam wszelkie wątpliwości.


Adam Zyśk

Lekarz dentysta stawiający jakość przed ilością. „Szkiełko i oko silniej mówi do niego niż czucie i wiara”, dlatego nie rozstaje się z lupami czy mikroskopem a Mickiewicza woli zamienić na dobry kryminał Krajewskiego. W pracy zajmuje się głównie endodoncją, stomatologią zachowawczą i protetyką. Świeżo upieczony tata. W jego żyłach płynie rock and roll choć ma w sobie dużo więcej pokory od rockowego muzyka. Lubi podróże, eksperymenty w kuchni i czasem się powygłupiać.


Milena Marczak

Doktor psychologii, pedagog. Wykładowca akademicki, prowadzi szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy dentystów oraz wykłady i szkolenia komercyjne. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz książek.

W pracy stosuje podejście neuropsychologiczne. W diagnozie zachowań oraz propozycjach terapii uwzględnia pracę mózgu, psychosomatykę oraz otoczenia człowieka.

W zespole BMD zajmuje się relacją lekarza z pacjentem, psychologiczną sylwetką dentysty, wpływem psychiki na trudności w leczeniu stomatologicznym oraz poszukaniu rozwiązań.

www.psychologwmedycynie.pl


Leszek Szalewski

(Już chyba nie taki młody) Dentysta, nauczyciel, dr n. med., autor i współautor wielu artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, opiekun lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, organizator konferencji i spotkań naukowych, fotograf zębów, przyrody, gwiezdnego nieba (a czasami także i ludzi), Lubelak (z urodzenia i z serca), kibic Fc Barcelony, introwertyk w skórze ekstrawertyka.

Nie potrafię skupić się na jednej tylko rzeczy, dlatego staram się pasje łączyć w jedno – w stomatologii brakowało mi fotografii, to zabrałem aparat do gabinetu. Rozwijając się nie chciałem swojej wiedzy, umiejętności zostawić tylko dla siebie, więc staram się przekazywać je przyszłym Młodym Dentystom na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i nie tylko. Wolne chwile, jeżeli takie znajdę w harmonogramie, najchętniej spędzam pośród natury (Roztocze, Pomorze) z aparatem w ręce lub pośród głośnego tłumu na trybunach Camp Nou i uliczkach Barcelony.


Grzegorz Kociuba

Świeża krew w stomatologii. Szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię odtwórczą i ortodoncję. Prywatnie pasjonat muzyki, podróży i jedzenia, który nigdy nie rezygnuje ze swoich celów. Zamiast wyjścia na piwo zaproponuje wspólne pieczenie ciasta, chyba że chwilowo nie stać go na mąkę, bo wydał wszystkie oszczędności na bilety lotnicze, szkolenia, sushi i koncerty.

Nadworny informatyk BMD.


Karol Pajdak

Taki tam dentysta. Najpierw tułał się między różnymi miejscami zamieszkania, potem między różnymi planami na życie, jeszcze później między uczelniami. Jakoś się złożyło, że finalnie skończył stomę i osiadł w Poznaniu. Dla jednych – pesymista. Dla innych – Midas realizmu. Zapytany jak tam mają się jego „klienci” – pluje jadem. Trochę za dużo klnie – ale nigdy przy pacjencie. Nie jest stomatologiem z pasji, ale z pasją. W wolnym czasie łazi, jeździ, czyta, pyta, czasem wymądrza się (najchętniej w dobrym pubie). Z zachwytem patrzy na chirurgię (królową nauk stomatologicznych!). Lubi pisać (i podobno nieźle mu to idzie – ale z wrodzonej skromności nie komentuje tych doniesień). Dzielić się wiedzą i opowieściami też lubi. A jeszcze bardziej lubi jak to czytacie. Także zapraszamy do lektury naszych postów, no juz, migusiem! :*


Anna Mazurek

Prawniczka, aplikantka radcowska III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, słuchaczka studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego.

W życiu zawodowym zajmuje się szeroko pojętym prawem cywilnym. Interesuje się także ochroną danych osobowych. Doradza zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorcom.

W BMD pomaga młodym dentystom odnaleźć się w gąszczu przepisów prawnych, które szczegółowo regulują zawód lekarza dentysty. W swoich postach pisze o tym jak założyć działalność gospodarczą, na co uważać przy podpisywaniu umów i jaka dokumentacja jest niezbędna do prowadzenia gabinetu stomatologicznego.


T.

Jestem młodym dentystą. Czasem wpuszczę Was do mojego życia, choć wchodzicie na własną odpowiedzialność. I może chciałbym, żeby było epicko, zazwyczaj to tylko tragikomedia. Cenię sobie swoją prywatność.


Do zadań specjalnych:


Piotr Brzezik

Jako czterolatek zainspirowany niedzielnymi seansami “Na dobre i na złe” planował otworzyć w stolicy polskich Tatr klinikę dla połamanych narciarzy. Dwadzieścia lat później rozpoczął pracę jako dentysta. Do dziś nie był w Zakopanem. Studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, podczas których pełnił rolę prezesa PTSS, zakończył nie tylko dyplomem, ale i poznaniem obecnej żony, co na trwałe związało go z miastem. Jako lokalny patriota najchętniej przeniósłby całą naszą redakcję na Podlasie. W pracy zawodowej zajmuje się stomatologią zachowawczą i endodoncją. Wielki Horoskop BMD twierdzi, że jest amalgamatem, on sam nie do końca się z tym zgadza.  Po godzinach żeglarz-amator oraz fan polskich filmów i muzyki, od Szczepanika do Zalewskiego. Kiedyś był team koty, ostatnio za sprawą adoptowanej Triss zdecydowanie jest team psy.


Asia Wolińska

Jestem lekarzem dentystą, studiowałam we Wrocławiu, gdzie mieszkam teraz i pracuję. Zajmuję się głównie stomatologią dziecięcą. Tak, dobrowolnie i z wielką chęcią przyjmuję dzieci w każdym wieku. Oprócz tego zajmuję się stomatologią zachowawczą i stawiam małe, ciekawskie protetyczne kroczki. Ogromne znaczenie ma dla mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta, czytanie mimiki i emocji. Moje oręże w walce o zdrowy, piękny uśmiech to empatia i poczucie humoru. Prywatnie nade wszystko kocham zwierzęta (pozdrawiam głośnym HAU moją Lucynę i Kazimierza), muzykę i białe kartki, na których można rysować. Prowadzę stronę Thentist, na której wyżywam się artystycznie. Będę dla Was rysować, moi Drodzy. Nie mogę się doczekać!


Marcin Przegaliński

Pasjonat i praktyk pracy pod mikroskopem. Uwielbia nie nudne przypadki.
Hobby: trudne leczenia endodontyczne, obliteracje, złamane narzędzia w wersji: „czym więcej tym fajniej”, odbudowy zachowawcze zębów zakwalifikowanych do ekstrakcji z powodu: „że nie da się odbudować”, mikrochirurgia przez „dziurkę od klucza”. Miłośnik sportów ekstremalnych.


Mateusz Jedynak

Mateusz w swojej praktyce zawodowej skupia się na stomatologii odtwórczej i estetycznej. Krakus całym sercem.Co robi w wolnym czasie? 
Tańczy tango, podróżuje i uprawia sport. Doskonały kompan w czasie wyjazdów.


Dominika Domanowska

Pasjonatka dobrej kuchni i podróży – tych małych i dużych. Dominika, na co dzień studentka kierunku lekarsko-dentystycznego z ogromnym zamiłowaniem do poznawania nowych zawodowych ścieżek rozwoju. Swój ukryty talent dziennikarski (w który sama nie wierzy) realizuje za mikrofonem planowanych i realizowanych przez siebie podcastów o tematyce stomatologicznej.


Mariusz Bochnia

Pasjonat dobrej kuchni i podróży – tych małych i dużych. Mariusz, zapalony realizator-amator. Nagrywa dźwięki, montuje obrazy, tworzy grafiki. Legenda głosi, że zanim dostanie projekt, ma już w głowie jego koncepcję. Niewidoczny bohater audycji tworzonych przez Dominikę.


Dzieło


Nasze kongresy

Pierwszy Kongres Młodych Dentystów

Drugi Kongres Młodych Dentystów

Chcesz z nami współpracować?
Chcesz dać ogłoszenie na naszej stronie, FB lub Instagramie?
Chcesz zorganizować szkolenie albo konkurs dla Młodych Dentystów?
Chcesz zrobić coś fajnego?
Masz specjalną ofertę dla Młodych?
Chcesz, abyśmy poruszyli jakiś temat?
Skontaktuj się z nami.