mpGabinet – zajrzyj do środka

Szukasz programu do gabinetu? Dzięki uprzejmości firmy BinSoft możesz dostać od nas mpGabinet 🙂 Ciekawy?

Są jeszcze takie gabinety, gdzie karty wypełnia się ręcznie, gdzie w socjalnym uwodzicielsko pachnie kawą a słychać tylko skrobanie długopisów i przybijanie pieczątek. Długie, białe fartuchy, sernik i ptasie mleczko. Starsza doktor patrzy na Was uważnie spod ciężkich plastikowych oprawek okularów. Mówi powoli, nie spieszy się. Adhesor i tlenek cynku. Metalowe łopatki. Szklane płytki. Ciężkie białe drewniaki stukają po PRLowskich kafelkach na podłodze. Ludzie siedzą na plastikowych krzesełkach w poczekalni, wpatrując się bezmyślnie w instrukcję mycia zębów z lat 90-tych. Czujecie to?

Może to perwersja, ale mam sentyment do takiego klimatu…

Dzisiaj takie gabinety to rzadkość. Dziś używamy innych materiałów, nie mamy czasu na rozmowy i mało nie zabijamy się na zakrętach, biegając w Crocs’ach. Dokumentację medyczną też prowadzimy inaczej.

Dzisiaj pokażę Wam jak wygląda program mpGabinet

mpGabinet to oprogramowanie do prowadzenia gabinetów stomatologicznych i ogólnolekarskich, ale nie tylko.

Posiada właściwie wszystkie funkcje,  przydatne w placówkach medycznych.

W skrócie:

  • to oprogramowanie przygotowane dla systemów Windows oraz macOS
  • można łączyć go z innymi programami firmy BinSoft np. mpFaktura, mpCRM, mpSekretariat, mpFirma
  • jest zgodny z wymaganiami Elektronicznej Dokumentacji Medycznej
  • jest spięty z eWUŚ
  • umożliwia tworzenie kalendarzy oraz synchronizację ich z kalendarzami Google i Microsoft Live

Moje pierwsze skojarzenie to: kombinacja programu do sprzedaży hurtowo-detalicznej i programu do obsługi gabinetu medycznego. Było mi dane pracować w sklepie z chemią budowlaną, więc podejrzenie było uzasadnione 😉 Owszem, mpGabinet może świetnie posłużyć do prowadzenia różnych innych przedsiębiorstw czy gabinetów ogólnomedycznych.

Po kliknięciu w „Start” wybieramy bazę danych lub tworzymy nową. Przy tworzeniu nowej komputer zapyta nas czy chcemy bazę lokalną, zdalną czy w chmurze.

Po wybraniu istniejącej bazy wyskoczy nam sprytna wyszukiwarka. Możecie wpisać tam numer kontrahenta, nazwisko pacjenta czy NIP (dzięki któremu od razu zostaną ściągnięte z CEIDG dane konkretnej firmy). Oszczędza czas, kiedy siedzi się z zupełnie przeciążonym mózgiem i używa wyszukiwarki jak wujka Google, wpisując jakiekolwiek hasła.

No, może nie znajdzie pacjenta, kiedy wklepiecie „rudy z dystorotacją 22”. Poza tym śmiga.

Do meritum – czyli jak przyjąć pacjenta?

Standardowo – wyświetla się nam kalendarz wizyt.

Po kliknięciu w „nowa wizyta” wybieramy rodzaj wizyty: standardowa, kontrolna, stomatologiczna (pojawia się dodatkowa zakładka „diagram”).  Potem opisujemy jej przebieg.

Szybko możemy wystawić receptę, skierowanie, ustawić powiadomienie SMS.

Wypełnianie i sama konstrukcja diagramu jest nieco inna niż w programie na którym pracuję na co dzień. Tutaj na bieżąco wypełniamy diagram dowolnymi kolorami i z boku opisujemy co oznaczają.

Naliczanie opłaty

Sam proces nie jest skomplikowany, a najlepiej widać właśnie tutaj, że program może posłużyć też w innego rodzaju przedsiębiorstwach.

Na koniec wybieramy rodzaj dokumentu sprzedażowego.

W zakładce „Sprzedaż” powstaje nam zestawienie sprzedaży z uwzględnieniem stawek VAT, a istnieje możliwość połączenia programu z programem do księgowania, można od razu robić Książkę Przychodów i Rozchodów :).

Jeśli Wasza księgowa będzie pytać, to: mpGabinet pozwala zarówno na eksport danych do plików XML, CSV i XLS, jak również w formatach odpowiadających następującym programom księgowym: Mała Księgowość Rzeczpospolitej, R2KSIĘGA< Comarch Optima, Insert (Rachmistrz, Rewizor), WAPRO Kaper/Fakir, RAMZES mKsięgowa FAKT. Oczywiście możliwy jest eksport danych, m.in. bazy kontrahentów, dokumentów handlowych czy eksport do plików JPK.

Konkurs

Teraz najfajniejsza część :).

Dzięki uprzejmości firmy BinSoft mamy dla Was 3 klucze do mpGabinet to jest roczne licencje na użytkowanie.

Żeby wziąć udział w naszej rozdawajce napisz komentarz a FB pod postem konkursowym i daj nam znać ile stanowisk (komputerów) jest w gabinecie, w którym pracujesz 🙂 Na Wasze odpowiedzi czekamy do czwartku, nazwiska nowych posiadaczy kluczy do programu ogłosimy w piątek 🙂