Strefa Testów: Szkolenie „Nowe trendy w implantologii i chirurgii przyzębia” firmy C.Witt Dental

Świat przebudza się po covidowej śpiączce, dzięki czemu możemy cieszyć się wieloma kursami i je dla Was relacjonować. Tak było i tym razem, w końcu udało się dotrzeć na kurs Profesora Marcusa Hürzelera!

O czym było szkolenie?

Dzień pierwszy

4 wykłady prowadzone jedynie przez Profesora. Czy dało się nudzić chociaż przez chwilę? Absolutnie nie. Osoba o świetnej charyzmie i potrafiąca przekazać całą wiedzę w łatwy i dostępny sposób. Surowy również wobec własnej pracy, ucząc nas tym, że każdy z nas popełnia błędy i jesteśmy winni tylko wtedy, kiedy się nie rozwijamy i nie edukujemy. 

  • Krytyczna ocena leczenia implantologicznego, kiedy za łatwo poddajemy się w ratowaniu zębów w naszej ocenie „bez nadziei” i decydujemy się na leczenie opierające się na ekstrakcji i implantacji.
  • Pamiętajmy, nic nie jest w stanie zastąpić nam własnego zęba. Nawet najlepszy implant świata.
  • Pomocna ściągawka, odpowiadająca nam na pytanie, jaki ząb jak całkowicie irracjonalny do leczenia, a o jaki warto walczyć?
  • Uproszczona terapia leczenia implantologicznego – im krócej, łatwiej i prościej DLA PACJENTA, tym lepiej.
  • Nowe koncepcje zarządzania tkankami miękkimi, co możemy zrobić, aby uzyskać fantastyczne wyniki w sferze estetycznej. Czy PES (Pink Esthetic Score) jest na pewno miarodajnym wyznacznikiem sukcesu estetycznego naszego leczenia?

Dzień drugi

Uczestnicy mogli wybrać pozostałe wykłady prowadzone przez równie interesujących wykładowców, bądź wziąć udział w warsztatach praktycznych Profesora Hurzelera. W naszym wypadku była to bramka numer dwa.

Jazda bez trzymanki od 8 rano pod tytułem „Co kryje się pod pojęciem koncepcji postępowania mikrochirurgicznego”.

Rozpoczęliśmy od nauki mikrochirurgii i nowych technik szycia. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek zmęczyła się tak przy wykonywaniu pojedynczego szwu węzełkowego.

“Nie chodzi mi o to, żebyście pokazali, jak szybko potraficie pracować, chodzi o to, żebyście udowodnili, jak precyzyjnie i perfekcyjnie pracujecie.”

Po powtórzeniu 30 nienagannych szwów, mogliśmy przejść do etapu drugiego, czym było:

  • Planowanie płata – skąd i jaką metodą najlepiej pobrać płat przy wykonywaniu pokrycia recesji dziąsłowej.
  • Pobranie wolnego przeszczepu dziąsła oraz przeszczepu podnabłonkowej tkanki łącznej na żuchwie świni.
  • Zarządzanie tkankami miękkimi wokół implantów obciążonych protetyczne oraz wolny przeszczep dziąsłowy w tym rejonie, również odbywało się to na żuchwie świni.

Przed każdą indywidualną pracą Profesor tłumaczył wszystko bardzo dokładnie i sam wykonywał zabieg. Odpowiadał na każde pytanie z pieczołowitością i pilnował pracy każdego z nas, nie szczędząc przy tym konstruktywnej krytyki bądź komplementów.

Czy warto?

Zdecydowanie tak. Jeśli Twoje stomatologiczne serce szybciej bije na myśl o chirurgii, uczestniczenie w wykładach, warsztatach praktycznych, bądź przeczytanie książki Profesora Hürzelera jest punktem obowiązkowym w Twojej karierze.