Strefa Testów: Szkolenie „Success Stairs Sequence” doktora Macieja Czerwińskiego

Dziś to, co lubicie najbardziej (zaraz po memach), czyli relacja ze szkolenia. My też to lubimy. Bo wiemy, jak ważne dla młodych dentystów jest to, by zainwestowane w rozwój pieniądze okazały się trafionym wydatkiem. W końcu szkolenia tanie nie są, a młody dentysta często musi przeznaczyć na to całą swoją wypłatę. No to czytajcie uważnie, bo dziś najszczersza polecajka.

Toruń dał nam Mikołaja Kopernika, który odmienił astronomię, toruńskie pierniki, które odmieniły życie wielu zwykłych ludzi, ale także doktora Macieja Czerwińskiego, który odmienił stomatologię zachowawczą. To właśnie on znalazł sposób, by największe rozterki dentysty zachowawczego odeszły w zapomnienie. Szukając drogi do pokonywania własnych niepowodzeń, stworzył sekwencję, która prowadzi schodami do sukcesu w praktycznie każdym przypadku. Czy brzmi to zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe? Jak się okazuje – wcale nie!

Ile razy zdarzyło się, że nie mogłeś uszczelnić formówki? Ilu masz pacjentów, na myśl o których zalewa cię pot, bo wiesz, że będzie walka z językiem i policzkami? Pewnie kojarzysz też ten moment, kiedy doczyszczasz dno ubytku z próchnicy i w głowie masz ciągłe wątpliwości: czy to już można zostawić? A może po prostu gubisz się na rynku formówek, klinów, pierścieni…? Po całym dniu takich wątpliwości wracasz z pracy do domu i, zamiast korzystać z czasu wolnego, bijesz się z myślami, że znowu nie wyszło tak, jak powinno. Znowu założyłeś tlenek cynku (albo watkę i fleczer). Znowu nawis. Znowu brak punktu stycznego. A może dałoby się uniknąć tego obnażenia. I jakich w końcu powinieneś używać klinów, przecież żaden nie pasuje…

I tu wjeżdża ona: przyodziana w koferdam i teflon sekwencja Success Stairs. To żadna magia, żadne sztuczki i czary. To po prostu kilka sprytnych pomysłów, by coś niestandardowego uczynić standardem.

W sekwencji piękne jest to, że zawsze robisz to samo i w tej samej kolejności, co zmniejsza ryzyko błędu. Przeprowadza nas ona przez wstępne opracowanie ubytku, izolację, staranne acz rozważne usunięcie próchnicy, dobór i uszczelnienie formówki, wypełnienie ubytku oraz polerowanie, a na każdym z etapów masz jasne wskazówki: co, jak, kiedy i dlaczego.

Szkolenie Success Stairs Sequence to dwudniowy kurs, podczas którego pierwszy dzień przeznaczony jest na omówienie całej teorii, a drugiego dnia uczestnicy pod okiem prowadzącego ćwiczą zdobytą wiedzę w praktyce na modelach.

Teoria przedstawiona jest w sposób bardzo lekki i przystępny. Dr Czerwiński pokazuje nam drogę, którą sam przeszedł od bycia młodym dentystą z wątpliwościami do wynalezienia i mistrzowskiego stosowania sekwencji Success Stairs. Prowadzący z pokorą pokazuje zdjęcia z przeszłości, przyznając się do wszystkich tych sytuacji, w których nie był zadowolony z efektów. I to jest ten moment, gdy przed oczami stają ci twoi pacjenci i twoje problemy. Już wiesz, że zaraz dowiesz się, jak te problemy rozwiązać. I dowiadujesz się. I okazuje się to czasami banalnie proste, a nikt wcześniej ci tego nie powiedział. Czasami wystarczy kawałek nici dentystycznej i teflonu. A może nie trzeba kupować kolejnych i kolejnych formówek, bo wystarczy poznać lepiej te, które już masz, i dowiedzieć się, jak prosto przerobić je, by sprawdziły się w każdym przypadku. I może jest w twoim gabinecie narzędzie, które posłuży lepiej do usuwania próchnicy z bardzo głębokiego ubytku, ale nigdy byś nie pomyślał, że można je do tego wykorzystać. Dowiadujesz się też, jak uprościć i zwiększyć skuteczność pracy z koferdamem, ale również kiedy ten koferdam można pominąć z czystym sumieniem.

A potem przychodzi czas na praktykę i nawet najbardziej doświadczeni z kursantów mówią szczerze: czują się, jakby wrócili na studia. Niby każdy wyleczył już setki czy tysiące zębów, a tu nagle stomatologia zachowawcza zostaje przedstawiona zupełnie od nowa. Ale spokojnie, ćwiczenia idą dużo lepiej niż te na pierwszym roku studiów 😉

W czasie praktycznej części szkolenia przećwiczysz:

– wstępne opracowanie ubytku
– zakładanie i uszczelnianie koferdamu kilkoma technikami
– zakładanie splitdamu
– wszystkie techniki izolacji teflonem
– wykonanie i wykorzystanie nici teflonowej TeflonFloss
– dobór i dostosowanie formówek i pierścieni
– wykonanie punktu stycznego dokładnie tam, gdzie być powinien
– planowanie właściwego położenia listew brzeżnych
– nadawanie odbudowywanym zębom idealnie naturalnego kształtu
– zapobieganie próchnicy wtórnej
– zmniejszenie ryzyka uszkodzenia zębów sąsiednich
– wypełnienie ubytków podgrzewanym kompozytem
– minimalizowanie skurczu polimeryzacyjnego
– pracę z mikroskopem w stomatologii zachowawczej
– polerowanie

Z przyczyn oczywistych na szkoleniu nie jest możliwe przećwiczenie jednego z etapów sekwencji, gdyż praca z piaskarką na modelach mijałaby się z celem, a do tego pewnie wyrzuciliby nas z sali konferencyjnej 😊 ale jest to całkowicie zrozumiałe i nie obniża wartości szkolenia, gdyż etap ten jest dostatecznie przedstawiony w teorii.

Niespodziewanym, ale wyjątkowo wartościowym dodatkiem do szkolenia jest omówienie tematu właściwego wyceniania pracy w stomatologii zachowawczej. Dr Czerwiński pokazuje, jak rozmawiać z pacjentem i budować wartość swojej pracy, tak aby pacjent miał świadomość jakości uzyskanego leczenia, a lekarz otrzymał za to satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Szkoleń na rynku jest wiele. Są szkolenia lepsze i gorsze, ale raczej każde szkolenie ma jakąś grupę docelową, która wyniesie z niego najwięcej. Szkolenie Success Stairs Sequence jest pod tym względem wyjątkowe, bo odmieni pracę dosłownie każdego dentysty zachowawczego, o ile tylko dentysta ten zechce z uzyskanej wiedzy skorzystać. Nie znajdzie się lekarz, dla którego szkolenie SSS będzie zbyt zaawansowane ani zbyt mało zaawansowane. To po prostu stomatologia zachowawcza od nowa, wyłożona w kompleksowy sposób od początku do końca.

Jest tylko jedno kryterium, które powinieneś rozważyć, podejmując decyzję, czy to szkolenie jest dla ciebie: czy chcesz robić lepszą stomatologię zachowawczą?

Z czystym sumieniem możemy polecić szkolenie Success Stairs Sequence doktora Macieja Czerwińskiego, bo jest warte każdej wydanej złotówki. A jeśli chcesz przejrzeć terminy następnych szkoleń, WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ 😊

Czy jesteś gotowy kroczyć po schodach do sukcesu?

Dziękujemy doktorowi Maciejowi Czerwińskiemu i firmie Art Of Composite/Micerdent za możliwość zobaczenia szkolenia z perspektywy uczestnika i przetestowania go dla Was.